BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Be temos’ kategorija

Santykių evoliucijos stadijos

2017-04-02

…susidomėjimas, įsigilinimas, aistra, pasiekimas, rutina, pareiga, nuoboda, nesvarba, tuštuma…

Rodyk draugams

Kasdienė pagaliukų (iš)gyvenimo pamoka.

2017-03-27

Dalykas toks, kad laikome vabaliukus, kurie guli ramūs lyg lentos, iki nakties, kai visai pašėlsta - duodasi po narvelį, graužia lapus, kiaušinius deda, kurie tik barkši į narvelio grindis… Žodžiu, nelabai reiklūs gyvūnėliai. Tačiau kai kurie jų įsigudrina išlįsti pro groteles į laisvę ir tada mano rytinis ritualas būna tuos disidentus sugaudyti ir patupdyti už grotų, kad jų nepervažiuotų gyvenimo.. siurblys..
Tada aš ėmiau stebėti, o kodėl jie vis bėga iš ten, kur sotu ir sava kompanija?! Mano nevabališka nuomone, jie pagalvoja, kad jeigu lauke lyja (tai jų viešpats - AŠ PAC - purškiu dangaus drėgmę), tai jau galima išlįsti ir pasimėgauti šviežiais želmenėliais. Svarbiausia - bėga patys mažiausi, kvailiukai, kurie nė nežino, kad už kontroliuojamo auksinio narvelio jų laukia dykuma - jokios irigacijos, neėdami kaktusai ir jeigu per tris dienas jų nerasiu, tai iš jų liks tik suvenyrinis skeletas sintetinės dervos inkliuzui.
Žinau, kad taip negerai, bet… žiūriu į visus tuos protestus ir nevalingai prisimenu vabaliukus, besiveržiančius iš kontroliuojamos aplinkos, normuojamo davinio, užtat savos disidentiškos chebros. Juk jie nežino, kad stepas po stepo jie nepragrauš auksinio (ar kitokio, teisybės dėlei) narvelio, išorėje jų tyko kova už būvį ne tik tarp savų dėl gardesnio lapelio, bet ir su išorėje tykančiais paukščiukais, voriukais ir kitais trypiančiais, kandančiais ir gnybiančiais gyviais, be to, jokių prošvaisčių prasimaitinti, nebent būtų sumetę planą persimesti ant kitokio maisto, kaip kokios žirafos beigi kupranugariai, arba susiplanavę trumpiausią ir drėgniausią maršrutą iki išorės augalų, kurie, nors ir gardūs, bet auga už stiklo, gyvalazdėms kol kas dar nepritaikytame klimate.
Todėl kritiškai žiūriu į naivias gyvalazdes ir atlaidžiai, į laisvės trokštančiuosius. Kaip ir kai kurie mūsų akademikai nenorėję „nuogi į dilgėles”. Pirmasis laisvės metas (dešimtmetis?) parodė, ką reiškia atsidurti ne tai kad už auksinio, bet už narvo ribų. Nežinia, populiacijos sumažėjimas, pirmi pabėga sprauniausi ir jauniausi, kurie kiaušinius peri jau nebe savo narvelyje (tikriausiai tame auksiniame). Ir nors jie ėda svetimo narvelio pašarą, nors jo vis daugiau lieka likusiesiems, ta populiacija greitai sensta ir mažta, ir jeigu ne AŠ PAC, kuris pamaitina, pagirdo, išrankioja kiaušinukus, bet iškuopia mėšlą, ir prievarta grąžina juos į jų narvelį, NES DIDELIS ŽINO GERIAU, kažin, ar jie ilgai betemptų.

Save

Save

Rodyk draugams

Apie nedraugišką propagandą

2015-10-29

Va čia dar apie TAI. Kažkodėl mintis apie vertybių krizę nepaleidžia manęs. Straipsnyje teigiama esą tai yra pripiršta propaganda, tačiau matyti tai, kas yra negerai tavo aplinkoje, šalyje, kontinente nebūtinai (ir dažniausiai nėra) priešiška propaganda, o tiesiog sveikas protas. Ir apie „trečią kelią” neišmąstyta iki galo. Nepriklausomybė būtent tai ir reiškia - nei Rytams, nei Vakarams. Kiek suprantu, būtent priklausymas kažkuriam blokui, savanoriškai ar ne, yra priklausomybė. Sakyti, kad tai yra nuvertinimas - neteisinga, nes būtent atvirkščiai, sakyti, kad Lietuva neišgyventų neutrali yra jos nuvertinimas. Didelė referendumo kartelė yra tautos nuvertinimas ir panašūs klausimai. Galbūt tai ir yra tiesa. Štai ir mano bičiuliai džiūgauja, ypač dėl referendumo, kad neišsilavinusiems ir įtakojamiems piliečiams kartelę reikėtų išvis užkelti, bet ar tai ir nėra demokratijos nuvertinimas. Taigi, ne viskas yra bipoliaru. Man vienodai, iš kur ateina gerieji pavyzdžiai, jeigu jie veikia ir žmonės yra sotūs ir laimingi. Moralumas šiuo atveju skirtingose pusėse tik daugiau ar mažiau pridengiamas, o iš esmės viskas yra tik pinigai. Taip žmonija gyvena jau kokius 6000 metų - ne moralės, o interesų ir pinigų vedama.

Rodyk draugams

CINEAST festivalis

2015-10-13

Liuksemburge pristatomi lietuviški filmai

Jau aštuntąjį kartą vykstančiame Centrinės ir Rytų Europos kino festivalyje „Cineast” pristatomos lietuvių režisierių juostos.

Šiais metais Lietuvai atstovauja Alantės Kalvaitės „Sangailė” - poetiška ir besiveržiančiu seksualumu alsuojanti istorija apie bręstančios merginos išgyvenimus, baimes, svajones ir jausmus. Švelnus ir lyriškas filmas, šiais metais atidaręs ir Sundance kino festivalį, nepaliko abejingos ir Liuksemburgo publikos. Po filmo peržiūros, dalyvavusiai gausiai lietuvių ir tarptautinei kino gerbėjų auditorijai specialiai atvykusi aktorė Julija Steponaitytė pasidalino mintimis ir prisiminimais apie filmo kūrimą, naujausiomis idėjomis ir kūrybiniais planais.
Filmo pristatymą CINEAST festivalyje parėmė Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija.
Lietuvos pristatymą pratęs Šarūno Barto drama „Ramybė mūsų sapnuose”. Šis filmas, taip pat jau apkeliavęs daug festivalių, tačiau Lietuvoje pradėtas rodyti vos praėjusią savaitę, pasakoja apie bendražmogiškus dalykus, aistras, jausmus, atskleidžia giliai užslėptus troškimus bei viltis.
Festivalyje taip pat bus parodyta Jurgio Matulevičiaus juosta „Tardytojas” apie sovietinį tardytoją, besirengiantį susitikti su talentingu rašytoju ir imantį su juo susitapatinti. Sovietines realijas ir vidinius režimo tarnų prieštaravimus atskleidžianti juosta.

Rodyk draugams

Kulinariniai šedevrai

2012-02-12

Puikios idėjos Velykiniam stalui:
Kosminiai kiaušiniai

Rodyk draugams

Baltijos jūros problemos

2011-04-11

Prisijungiau prie Baltijos jūros problemų sprendimo.

Trumpai, siūlau padidinti Baltijos jūros vandens apykaitą įrengtais kanalais Baltijos jūros Pietuose arba Šiaurėje.

Plačiau - GoogleDocs.

Danijos-Vokietijos kanalas. Pabraižiau žemėlapį, kuriame matyti, kad yra kelios siauriausios vietos, kurių bendras plotis yra apie 18.5 km. Pagal mano pasiūlymą, galimas 10 km pločio kanalas galėtų perpus padidinti Baltijos jūros vandens apykaitą ir nukreipti sroves nuo tankiai apgyvendintos Kopenhagos ir aplinkinio regiono. Privalumas prieš alternatyvius kanalus Šiaurėje - mažas atstumas - 75 km x 10 km, neužšąlantis, papildoma pridėtinė vertė jūros transportui; trūkumas - tektų iškraustyti vietos gyventojus, netoliese yra draustinių. Šiaurės kelio privalumas - maža gyventojų populiacija, papildoma pridėtinė vertė jūros transportui (~Belomor kanalas 2); trūkumai - užšąlantis, labai ilgas 500-600 km.

Remdamasis tokia „įžvalga“, manyčiau, kad Pietų kanalas būtų racionalus, bet labai brangus variantas ir iš esmės jam reiktų pasiruošti tam atvejui, jeigu nepavyktų visos kitos (surinkimo ir išvežimo iš seklių vandenų) priemonės.

Apie žuvis „Klaipėdos dienoje“: „Danai brėtlingius jau rinko
Žuvininkystės departamento direktoriaus pavaduotojo Vaclovo Petkaus žiniomis, Lietuvos pajūryje toks reiškinys įvyko pirmą kartą, tačiau Danijos pakrantėje ties Bornholmo sala (kur yra žinomas kapinynas) masinis brėtlingių metimas į krantą yra užfiksuotas anksčiau.“

Sutapimas?

Rodyk draugams

An inconvenient truth

2011-03-29

Yesterday I got a “politically correct” lesson about an inconvenient truth I did not expect to receive from an institution that was supposed to promote open-mindedness and free discussion. The lesson reminded of a comparison by one insider of then the CEEC to the Andropov’s Politburo of the USSR. The full range of similarities is given in the book by the person who worked in the Cabinet. Unfortunately, I have to admit that propaganda officers of the present time European Commission behave likewise. The worst scenario, when manner of dealing with inconvenient opinions (and persons?) has grown backwards, even back to Stalinist methods of censorship. It appears that some people need to have their opinions approved “imprimatur” before they appear even in a privately-owned public forum as facebook. As one French president said once that the Eastern European countries have missed their possibility to stay silent, yesterday one propaganda officer from some European institution lost his chance to enrol into public debate and to make points clear to everyone (especially when looking for new recruits), to discuss questions in a professional and transparent manner, but chose to eliminate the question and the person from it’s contacts. It still left the question open to the candidates, as this is not the only forum where the European governance and staffing issues are discussed, and hopefully more politically (and humanly) correctly than the people paid by the European tax payers.

Without an open and free discussion there is no open and free Europe!

(Back-upped in case of censorship of Facebook)

Rodyk draugams

Daug minčių, o FB per mažas :)

2011-03-21

Kiekviena diena yra pilna atradimų, kuriais norisi pasidalinti. Gera vieta yra čia, kur esi matomas ir gali būti skaitomas. Taigi, pradedu…

Rodyk draugams