BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘bambesiai’ kategorija

In vino veritas

2017-02-20

Nežinia kodėl, gal kad daugiau neįveikiau, mano Biblija (išplėstinė versija, AKA Senasis Testamentas, nors žinoma, kad galioja tik paskutinė, ne suvestinė - literatūrinė Testamento versija) atskirta ties Pradžios 3, 6. Ir kažkaip simboliška, nes būtų susiklostę viskas kiek kitaip, jeigu tas Adomas būtų kiek.. na.. apsukresnis bent jau… Tarkim, Ieva duotų „vaisių”, anot vertėjo prelato A.Rubšio, o Adomas, užuot kaip koks veršis, ėmęs ir iš rankų rupšnojęs, atseit, romantikas kažkoks, imtų ir vyriškai, be femdominės emancipacijos, pasakytų: O tai tu dabar va taip va liepsi ir aš taip be nieko imsiu, ir tų vaisų, kuriems nesu spėjęs net pavadinimo homosapientiško sugalvoti, valgysiu? Tu ką čia tokio įsivaizduoji? Kuo tu save laikai, šonkaulio klone? Ir jaučiat, iki Pradžios 4 net neprieitume. Net iki Pr. 3,8 vargu. Tikriausiai Pr. 3, 7 būtų kažkoks palinkėjimas eiti iki žinomos teritorijos ribų, o gal net dar tolėliau. Ir viskas. Jokių brolžudysčių, jokių susitikimų su australopitekais, kai Kainas bus išvarytas į Žemę, kur apsigyvens klajoklių krašte (Pr. 4, 16), kur kiekvienas sutiktas (huh?) galėtų jį užmušti (Pr 4, 14). Ir šit iš tos Viešpaties nepalaimintos sueities su australopiteke žmona (#Lucy) gimė Henocha (berniukas toks) ir logiškai, visi kiti iš jų kilę žmonės, iš kurių irgi neteko nieko gero tikėtis, matyt, todėl prireikė eksperimentą skubiai nutraukti, išgelbstint keletą paklusniausių pimpačkiukų iš homosapiensų - Nojų su patele ir palikuonimis (Semu, Chamu [jo, tas pats] ir Jafetu su žmonomis bei visą niekuo dėtą kūrinijos zoologijos sodą. Tai tik todėl, kad dievulis biškutį apsiskaičiavo, suteikdamas mirtingiesiems titanų ir ciklopų išgyvenimo trukmę. Tai - praktiškas Sodros deficito laikais, bet turim problemų su mokslininkais, kurie neišgyvena iki kontrolinės grupės gyvenimo trukmės ir nebegali tinkamai pratęsti selekcijos. Taigi dabar kiek trumpiau gyvenam, ir tai problemų nemažta.
Tačiau čia galime pasimokyti, kad net globalinės krizės atveju, užtenka pasirengti 150 dienų (5 mėn.) apgulčiai (Pr. 7, 24). Bet apie ką aš čia? Dažniausiai tokiais atvejais pakanka miniveno ar kokio kito vienatūrio, kur pakanka susikrauti savo pasogą. Svarbiausia tinkamu auklėjimu neišauginti kokio Chamo, kuris, nors Dievas ir pamokė Nojų vyną auginti, bet neužteko gailestingumo pamokyti saiko, Nojų , savo sausą alkoholiką (nes tik naujo derliaus degustavimo metu) išjuokė už jo pratrintą apdarą marškonį ir apnuogintą lytį. Žinau, ko turėčiau nesutikti, bet geriau tiek negersiu, nes ką žinai, dabar bibliniais metodais auklėti nebegalima, kaip antai, Pr 22, 2, nes LR BK nusako kitaip.
Tiesa, viso šio pasakojimo galėtų ir nebūti, nes Pr 2, 24 yra būtent taip, kaip parašyta, o ne atvirkščiai, ir jokios pavilionienės su bibliniais personažais iš maurų šalies negalėtų įrodyti kitaip, nebent, kaip tūlas poetas iš L.A. 79 sakė, už butelį galįs parašyti bet ką, taip ir aš už butelį merlot’o ar šardonė’to (čia toks ne visai vaisiukas), parašyčiau bet ką, ir ne tik ant servetėlės, kaip koks Širvys, mat laptopų tais tamsiais okupacijos laikais nė nebuvo, o blaivininkai buvo itin keista socialinė strata, kuriems viskas tiko ir dėl nieko nereikėjo nei nusigerti, nei būti priverstinai prijungtiems prie nootropilo (loser style) ar prosac (mainstream) lašelinės, ir vienintelė psichologinė pagalba buvo ne barbitūratai, nuo kurių sąžinė leisdavo užmigti iškrypusiai ir gyvenimo peripetijų sužalotai sielai, o pamakalavimas virbalu, pro šnervę ar net pro praskleistą akies voką pradurtu iki pat priešakinių smegenų žievės.
Jeigu disleksija jus įveikė, tai štai komiksas. Žinau, kad kai kurie dabartiniai Chamai ivrito ar jidiš nesupranta, tai kana, katakana ar hiragana jiems - pats tas.

Save

Save

Save

Rodyk draugams

Kai pakyla Supermėnulis…

2016-11-17

…jis irgi turi savo nematomąją pusę…

Save

Rodyk draugams

Iš diskusijos FB apie Astravo AE ir konservatorius

2016-07-12

Konservatoriai pasidalijo savo nuogirdomis renkant parašus riboti energijos pirkimą iš Astravo AE. Kaip paminėjo komentatorė Giedrė, dažniausias komentaras buvo „nieko tai vis tiek nepakeis! Visi pasirašydami tarsi jautė pareigą tai pasakyti :) O aš vis pagalvodavau: o jei pavyks, ką tada žmonės sakys“. Taip jau yra, kad mes esame atsargūs ir nepatiklūs, pirma užplumpiname, paskui apverčiame ir pasižiūrime, ar pavojus didelis buvo, ar ne.

Tas dažniausias komentaras ir gali būti teisingiausias. Nebent įvyks kaip Brexito atveju. Batka mūsų parašų neišsigąs ir ateinančius 30-40 metų virš Vilniaus drieksis garų juosta (bet jos juk nereikią bijoti, patys konservatoriai taip prieš VAE referendŪmą sakė). O keitiklio mes patys nepasistatysime. 25 metų reikėjo, kad pasistatytume, k̶a̶d̶ g̶a̶l̶ė̶t̶u̶m̶e̶ e̶k̶s̶p̶o̶r̶t̶u̶o̶t̶i̶ s̶a̶v̶o̶ I̶g̶n̶a̶l̶i̶n̶o̶s̶ e̶l̶e̶k̶t̶r̶ą̶, tai dabar tiek pat reikės, idant atitaisytume sinusoidę… Taip, per 25 metus padaryta daug, bet daugiausiai į energijos paskirstymą, o ne jos gamybą. Kai 1990-aisiais kirto blokada, paskui viena, kita krizė pas mus ir pas kaimynus, jau galvojau, štai Landsbergis pasinaudos proga, bus politinė valia vietinėms jėgainėms, biokurui, saulės energetikai, alternatyva iškorijusioms šiluminėms trasoms ir kiauriems daugiabučiams. Deja, prireikė dar 20 metų. Per tą laiką nebetekom atominės (jei jau kam ji tokia svarbi) ir neišplėtojom lygiavertės alternatyvos.
Tai, ką daro Gudija, darytų bet kokia kita šalis, besirūpinanti savo interesais. Štai mums tokiu atveju, reikėtų statyti elektrinę prie Šventosios - jūra šalia, vyraujančios vėjo kryptys viską neštų link Švedijos, o tai dar pora šimtų (?) kilometrų dyka jūra, o ne apgyvendinta vietove. Štai ir Prancūzija įkalė užkratą į heksagono kampą, tolėliau nuo civilizacijos, Vokietijos, Belgijos ir Liuksemburgo pasienyje Katenome. Ne tik dėl galimos avarijos, kad kuo mažiau pakenktų savajai populiacijai, bet ir dėl šalimai esančių savų ir užsienio miestų Tryro, Liuksemburgo, Metzo, Tionvilio ir didelio buvusio pramoninio metalistų miesto Ešo.
Todėl mūsų interesas būtų rūpintis, kad tos statybos vyktų tvarkingai, nepažeidžiant saugumo reikalavimų, teikiant jiems visą mūsų turimą patirtį ir pagalbą. Nes kas iš to mūsų onoro, kai mes nepirksim, o vis tiek driokstelės?? Nepirksim mes, atsiras, kas pirks. Nemanau, kad Latvijai ir Estijai būtų baisus skirtumas iš kur pirkti. Nebent savo tiesa įtikintume ir juos.

Rodyk draugams

Leftistai, komuniagos, antifa, liberastai, konservai, kapitalistai ir kiti

2015-10-27

Bičiulis atsiuntė neblogą straipsnelį. Sukėlė minčių, kuriomis čia pasidalinsiu. Galvoju, kodėl taip yra, kad tarkim, JAV veiksmai yra kritikuojami, o pvz. Rusijos – nutylimi.
Tikriausiai todėl, kad spauda išryškina vieną ar kitą aspektą ar įvykį, ir natūralu, kad skaitytojai atitinkamai reaguoja. Tarkim, apie specialius Rusijos būtent ligoninių bombardavimus, tiesą sakant, nesu girdėjęs. Pačiu karu ne tiek domiuosi, matyt, tai ir reaguoju į tai, į ką dauguma reaguoja. Ir spėju, kad dauguma taip. Be to, prisipažinsiu, kad tokių žinių tikslu permetu akimis lietuviškus portalus, o pakomentuoju tai, kas „kyla” FB.
Kita problema, kad visi mes esame vieni leftistai, komuniagos, liberastai, konservai, kapitalistai (kol kas vienintelis normalus pavadinimas), o dar ir patvoriniai ir violetiniai. Ir aišku, kad visi kiti yra blogiečiai, ir kas be ko, negali būti jokių tarpinių variantų, ir jau neduokdie, kai požiūris pasikeičia priklausomai nuo situacijos ar atėjusios naujos informacijos. Na tai taip ir gyvenam.
Trečia problema, tikriausiai universali, kad iš gerų žmonių/organizacijų/aparatų tikimės, kad jie veiktų gerai. Tada nebūna apie ką kalbėti. Žinoma, tai klaidinga nepagirti žmogaus už tai, ką jis daro gerai, nors taip ir turi būti. Reikėtų įteikti prizą ir kokiam darbininkui, kad jis darbą dirba teisingai, bei organizacijai, kad tinkamai funkcionuoja. Tačiau kas būna - straipsniai apie avarijas, gedimus, žudynes, korupciją. Niekas neparašo apie ramią, teisingą konkrečios valdininkės darbo dieną, o kabinėjasi tik prie to, ko ji nepadarė.
Bijau, kad lygiai tas pats galioja ir atvirkščiai, su blogąja patirtimi. Visi žino, kas mūsų priešas, ir jis elgiasi gerai, kaip priešas gali elgtis. Jis atlieka savo priešišką funkciją gerai, todėl ir rašyti nėra apie ką. Ir manau, kad tai nėra papirkinėjimo, smegenų plovimo dalykas, o kažkas iš neurologijos srities - simpatinė ir parasimpatinė nervų sistema (kiek ką nors iš to suprantu). Kai dirgiklis yra per ilgas, pojūtis atbukinamas, kad nepakenktų sveikam organizmui. Tai galioja ir informacijai.

Rodyk draugams

Gamintojų triukai

2011-03-31

Nauji gamintojų triukai siekiant išlaikyti atgrasyti klientūrą. Trumpai - kai kuriuose prietaisuose galite rasti, kad nekraunami kitų kompanijų AA arba AAA elementai! Manoma, kad taip siekiama priversti naudoti tik tam tikrų kompanijų elementus, ARBA kad prietaisas taip atpažintų greitai kraunamus arba nekraunamus elementus. Spręsti patiems, bet šios svetainės autorius siūlo tiesiog užtrumpinti specialiuosius kontaktus arba truputį nuskusti elemento sienelę.

http://figuramania.blogspot.com/2011/03/philips-sbc-hc8545-headphones.html

Rodyk draugams

Nuotykiai grįžtant į Lietuvą

2011-03-27

Pralėkiau per Europą namo, ir matyt dėl neišsimiegojimo buvau irzlokas (dabar jau nesu, bet nenorėjau, kad veltui dingtų konstruktyvios piktinimosi metu sugeneruotos mintys). Taigi - pirmi nuotykiai atvažiavus į Lietuvos Respubliką. Pamačius užrašą „Granica Paņstwa”, 1 metras nuo „Lietuvos Respublika” mašina krenta į duobę. Dar už kelių metrų kelio posūkis, nors ženklai apie tai - keliuku į priekį (iš kurio posūkio nebėra). Toliau kelias standartiškas požieminis - truputį duobių, bet šiaip neblogas, nes neseniai statytas. Tačiau privažiavus prie Kauno -keistas 70 km/h apribojimas, kur po 180 greičio per Europą slenki kaip zombis po trijų dienų po žeme. Tada privažiuoji kelią, kur į Kauną reikia važiuoti 6 km aplinkui ir nieko nepasiekti, o kelias į Garliavą - jau ne Kauno kryptis. Suku ilguoju keliu, kaip suktų visi turistai. Išsukimas į Aleksotą tamsus ir siauras. Todėl suku per Nemuną link centro. Deja, ten išsukimas dar siauresnis, kelio ženklo, kad reikia sumažinti greitį iki kokių 20 km/h nėra, o apie stulpelius su atšvaitais reikia tik pasvajoti. Įvažiavus į miestą - Raudondvario plentas duobėtas ir tik laimingo atsitiktinumo dėka ir vėžliško greičio dėka (ir kad buvo naktis) nekliudžiau jokių naktinių taksi. Vienas labai įtariai važiavo paskui ir matyt stebėjo, ar nesu girtas :) Toliau turistas pamato tai, kad naujai sutvarkytu brolių Vileišių tiltu važiuojant link senamiesčio - kairėje gražiai atsispindintys Jonavos gatvės žibintai, dešinėje - bažnyčios ir Rotušė, o Kauno pilis neapšviesta arba apšviesta taip, (ir tikriausiai tam) kad nesimatytų jos smailo stogo ir istoriškai sufalsifikuotų plytų. Na, bet ir apie kažką gero.. Tai besipiktinant, (beveik) viską atpirko tai, kad 1 val. nakties buvo tvarkoma Šv.Gertrūdos gatvė. Gausybė žmonių plušo naktį, kad jau ryte mašinos galėtų važiuoti lygiu keliu, o turistai negūžčiotų pečiais. Ačiū darbininkams! Dabar konkretūs pasiūlymai: 1. Sutvarkyti tiesioginį įvažiavimą nuo Lenkijos sienos iki jau esamo naujojo kelio. Kad ir kaip banalu, tai mūsų vizitinė kortelė. 2. Greitį riboti tik ten, kur tai būtina! 3. Nukreipti eismą į Kauną per Garliavą arba bent per naują Marvelės kelią (gal jau yra kelias ir priešinga kryptimi?) 4. Naktinis Kaunas gali būti net gražesnis už dieninį - reiktų pasirūpinti miesto naktine panorama! Ačiū už dėmesį!

Rodyk draugams