BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Taupiųjų lempučių paslaptys

Jeigu kada nors domėjotės energijos taupymu, o gal tiesiog nespėjote prisipirkti netaupių, bet akių nevarvinančių kaitrinių lempučių, tikriausiai esate įsigiję ir taupiųjų (dienos šviesos) lempučių. Ir jeigu jums kilo klausimų, kas jų viduje, tai štai, tuoj parodysiu.

Taupiosios lemputės
Taupiosios lemputės

Štai dvi lemputės – viena dar sveika, antroji – išskrosta. Matyti elektronikos plokštė ir pati dienos šviesos lempa. Iš jos galų išlindę laidžiukai sulenda į kontaktinius lizdus plokštėje. Jeigu būtų prilituota, būtų sunku uždaryti korpusą – svarbus kiekvienas laido centimetras!

Trafukas

Trafukas

Dažnai tokios technikos problema – išsipūtęs kondensatorius (tas cilindriukas). Jo viršuje yra įpjovos ir net neįgudusiai akiai matyti, kad kažkas ne taip. Tai akivaizdu net labai neįgudusiai akiai, nes net namų šeimininkei užsidega raudonas signalas pamačius išsipūtusius konservus. Tai čia tas pats dalykas ir tos dujos neleidžia normaliai veikti.

Plokštė

Plokštė

Tačiau išsipūtęs kondensatorius, deja, ne vienintelė problema. Čia pažymėjau sprogusias detales transformatoriaus plokštėje. Nesu specialistas, tai negaliu pasakyti, kas nusibaigė pirmiau – kondensatorius ar šios blusos, bet rezultatui ne taip ir svarbu. Deja, naudos maža ir detalių neprisirankiosiu. Lempa nedegė ne šiaip sau.

Save

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.